עורך דין, עורכי דין, הסכם ממון, תמ"א 38 , נדל"ן‬

15 במאי 2012

מי הם הגופים המוכרים פוליסת ביטוח משכנתא ?

נושאים: כללי, נדל"ן — admin @ 13:40

פוליסות ביטוח הינן מסמכי התקשרות בין חברת ביטוח לאדם או גוף מסוים אשר מטרתן היא להסדיר קבלת סכום כסף במקרים מסוימים בהתאם לסוג הביטוח .קיים מספר רב של סוגי פוליסות ביטוח. אחד מסוגי הפוליסות מתייחס לביטוח הלוואת משכנתא. הלוואת משכנתא הינה הלוואה ארוכת טווח אשר נלקחת בגין רכישת נכס כלשהוא. האדם אשר לוקח את הלוואת המשכנתא מעוניין לבטח את עצמו, כאשר אם יקרה מקרה חריג בו לא יוכל להחזיר את תשלומי המשכנתא, חברת הביטוח תשלם לבנק את יתרת ההלוואה.

האם חייבים לבטח את הלוואת המשכנתא ?

אחד התנאים לקבלת הלוואת משכנתא הינו רכישת פוליסת ביטוח משכנתא. הבנק אשר יעניק לכם את ההלוואה יחייב אתכם בביצוע הביטוח טרם הענקת סכום ההלוואה. מטרת הבנק היא קבלת גיבוי במידה ולא תוכלו לשלם את החזרי המשכנתא. ברוב המקרים יציע לכם הבנק לבצע את ביטוח המשכנתא באמצעותו ואף יציג זאת כמובן מאליו. חשוב לדעת כי קיימים גופים אחרים אשר מוכרים פוליסות ביטוח משכנתא, אך לבנק אין כל אינטרס להציג לכם חלופות אפשריות.

כיצד לבחור את ביטוח המשכנתא בעל התנאים הטובים ביותר ?

לפני חתימתכם על קבלת הלוואת המשכנתא בבנק, בקשו מהם הצעת מחיר לביטוח המשכנתא. הקפידו לקבל הצעת מחיר בכתב הכוללת את סעיפי הביטוח, מה הוא כולל ומה מחירו. וודאו כי הביטוח מתייחס לכל סוגי נדל"ן על מנת שבעתיד לא תפלו בין הכיסאות. כמו כן, במקרים רבים קיימים סייגים מסוימים הרשומים באותיות קטנות. הקפידו לקרוא את ההצעה כולה כיוון שסייגים אלו עלולים להיות הרי משמעות בעתיד. לאחר מכן חפשו באתרי האינטרנט השונים חברות ביטוח המציעות ביטוח משכנתא וצרו עימן קשר לקבלת הצעות מחיר. מומלץ לקבוע פגישות עם כל חברה כיוון שבפגישות קל יותר לבצע משא ומתן ולקבל הנחה משמעותית. לאחר קבלת כל הצעות המחיר השוו בין התנאים והעלויות וכך תוכלו לבחור את ביטוח המשכנתא הכדאי ביותר.

דברים נוספים אשר מומלץ לבדוק

כנאמר לעיל, הלוואת המשכנתא הינה ארוכת טווח ואין לדעת מה יקרה בעתיד. פגעי טבע הנראים לכם בלתי צפויים כיום עלולים להתרחש בעתיד, מלחמות עלולות לפרוץ ולגרום לנזקים במבנה ועוד. לכן, מעבר למחיר חשוב מאד להתייחס למקרים אותם מבטחת הפוליסה. כמו כן, חשוב לבחור בחברת ביטוח בעלת שם הידועה כחברה מסודרת ובעלת שירות טוב. מומלץ לשוחח עם חברים ובני משפחה על מנת לשמוע המלצות על חברות ביטוח המעניקות שירות טוב למבוטחיה.

אינדקס

אין תגובות עדיין »

אין תגובות… עדיין.

RSS של התגובות לפוסט הזה כתובת טראקבאק

כתיבת תגובה

פועל על וורדפרס