עורך דין, עורכי דין, הסכם ממון, תמ"א 38 , נדל"ן‬

24 באפריל 2012

מחירי נדל"ן משתנים

נושאים: כללי, נדל"ן — admin @ 17:31

אחת הדילמות הקשות והחשובות בחיים היא האם לגור בדירה שכורה או האם לקנות דירה שתהיה רשומה על שמנו. אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזו כיוון שלמעשה עבור כל אדם מתאימה אופציה אחרת, והדבר הנכון לעשות הוא להתאים לכל אדם את הפתרון הנכון והמתאים עבורו. יש אנשים שכל חייהם רצו שתהיה להם דירה על שמם, מעוצבת בסגנון האדריכלות המועדף עליהם וזהו הדבר היחיד שיכול לתת להם הרגשת ביטחון, ולעומת זאת, יש אנשים שרואים בכך נטל כלכלי גדול, מיותר ולא כדאי מבחינה כלכלית. הרבה מאוד אנשים מעדיפים לשכור דירה, כך הם יודעים כי האחריות היחידה המוטלת על כתפם היא לשלם את שכר הדירה בכל חודש. בכל אופציה שתבחרו מדובר על הוצאה גדולה מידי חודש, ולכן שווה מאוד להשקיע בבחירת הדירה מחשבה וזמן.

ירושלים עיר הקודש

אם בחרתם לחיות בירושלים, בין אם אתם ילידי העיר, סטודנטים, או שתמיד היה בכם הרצון לגור בעיר המיוחדת הזו, הרי שיהיה עליכם למצוא פתרון מגורים הולם. אומנם, במידה ואתם סטודנטים, קיימת אופציה של מגורים במעונות מטעם אוניברסיטת ירושלים, אך לא תמיד עבור כל הסטודנטים זו יכולה להיות אופציה טובה ורצויה, ולכן גם סטודנטים רבים מתעניינים בתחום של דירות להשכרה בירושלים והסביבה. גם אנשים מבוגרים יותר ובעלי משפחות שוכרים פעמים רבות דירות בירושלים, בין אם מדובר על דירה לטווח ארוך ובין אם מדובר על דירה לטווח קצר. ירושלים, מעבר להיותה עיר הקודש ועיר הבירה של ישראל, היא גם עיר אשר מושכת אליה אנשים רבים, חלקם נשבים בקסמה וחלקם מעוניינים למצוא דירה בקרבת מקום העבודה שלהם. מסיבה זו, כאשר תתחילו לחפש פתרונות דיור בירושלים, תראו שיש הרבה מאוד ביקוש לדירות בעיר אך מנגד קיימות אופציות רבות באזורים שונים ויפים במיוחד.

מחיר שוק הנדל"ן בירושלים אינו קבוע ולעיתים עדיף בוררות כך שהבעיה תיפטר מהר.

כמו בכל עיר בעולם, גם ירושלים מושפעת מהרבה מאוד תהפוכות כאלה ואחרות אשר קורות בישראל ובעולם כולו, ותהפוכות אלו משפיעות כמובן על מחירי נדל"ן בעיר. אפשר לראות באופן ברור כיצד המצב הפוליטי של ישראל משפיע על שוק הנדל"ן בירושלים. בתקופות של שקט יחסי, אנחנו רואים בין הקונים הפוטנציאלים גם הרבה מאוד יהודים שמגיעים מכל קצוות תבל כדי להתעניין בנדל"ן בעיר, ולעומת זאת, בתקופות של מצב פוליטי ובטחוני קשה, ההתעניינות יורדת באופן ניכר. אם ברצונכם לקנות דירה, למכור, לשכור או להשכיר, הרי חשוב מאוד שתלמדו מעט על שוק הנדל"ן בירושלים ועל השינויים שהוא עובר, כיוון שככל שתדעו יותר, תוכלו לפעול בצורה הטובה ביותר.

אין תגובות עדיין »

אין תגובות… עדיין.

RSS של התגובות לפוסט הזה כתובת טראקבאק

כתיבת תגובה

פועל על וורדפרס