עורך דין, עורכי דין, הסכם ממון, תמ"א 38 , נדל"ן‬

29 באפריל 2012

ביטוח משכנתא – ביטוח מבנה וביטוח חיים

נושאים: כללי — admin @ 13:46

המצב הכלכלי אינו מאפשר לאנשים המעוניינים לרכוש נכס כיום לעשות זאת מבלי לחתום על משכנתא. זוגות או יחידים שפונים אל הבנק ומבקשים לקבל אישור על משכנתא נדרש לחתום על ביטוח חובה. קיימים שני סוגים של ביטוח חובה עבור משכנתא והם ביטוח מבנה למשכנתא אשר מבטח את הנכס המיועד לרכישה וביטוח חיים למשכנתא אשר מבטח את הלקוח החותם על המשכנתא.

ביטוח משכנתא – תנאי לקבלת משכנתא

כל לקוח המגיע אל הבנק ומבקש לחתום על משכנתא מחויב לרכוש ביטוח משכנתא דרך הבנק או דרך חברות פרטיות. חברות אלה לרוב מציעות ביטוח משכנתא בעלות נמוכה יותר ביחס לעלויות של הבנקים ולכן חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים לפני שרוכשים ביטוח אך יש לציין כי הבנק לרוב דורש ביטוח משכנתא בסכום מסוים שאינו גבוה מסכום המשכנתא ורשאי לעשות זאת על פי חוק. על מנת לבנות פוליסת ביטוח משכנתא, הבנק או החברה דרכה רוכשים את הביטוח בוחנים פרמטרים כגון הגילאים של מי שחותם על המשכנתא והמצב הבריאותי שלהם, מצב ומיקום הדירה ועוד.  ביטוח משכנתא מהווה כמעין עירבון עבור הבנק שבמידה וייגרם נזק לנכס אשר יוריד מערכו או במידה ואחד מהחתומים על המשכנתא ילך לעולמו, הסכום שנשאר לשלם עבור המשכנתא ישולם במלואו אל הבנק כולל הריבית.

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה למשכנתא נוגע אך ורק לנכס ולא למי שחותם על המשכנתא. פוליסת ביטוח מבנה נכנסת לתוקף במידה ונגרם נזק כלשהו לנכס כתוצאה משריפה, נזק שנגרם בזדון, שיטפון ועוד. על מנת לרכוש פוליסת ביטוח מבנה משתלמת לכל הצדדים המעורבים בדבר, מומלץ לשלב גם ביטוח תכולת דירה (הבנק לא מחייב אתכם לעשות זאת). רכישה של שני ביטוחים אלה יאפשרו לכם לחסוך הוצאות של השתתפות עצמית במידה ויהיה צורך להפעיל את פוליסות שני הביטוחים – ביטוח מבנה וביטוח חיים. על מנת שלא לאבד מערך הנכס לאחר שנגרם לו נזק, פוליסת ביטוח מבנה מחייבת את חברת הביטוח לשאת בעלויות תיקונים כמו תיקוני צנרת, מרפסות, מבנה הבית (קירות) ועוד.

ביטוח חיים – רווחי לשני הצדדים

ביטוח חיים למשכנתא מיועד עבור מי שחותם על המשכנתא ומכסה נזקים במקרה של מוות או אובדן כושר עבודה של אחד מהלווים. במקרה של פטירה, חברת הביטוח מעבירה את יתרת תשלומי המשכנתא פלוס הריבית אל הבנק והנכס נרשם על שמו של הלווה השני החתום על המשכנתא. ביטוח חיים מהווה יתרון הן לבנק והן ללווים כיוון שהבנק מקבל את הכסף שהלווה והלווה שעודנו בחיים אינו נאלץ להתמודד עם עוול התשלומים החודשיים של החזר המשכנתא עם הכנסה חודשית אחת בלבד. במקרה של פוליסת ביטוח חיים רגילה, המוטב מקבל את הסכום הכספי ובמקרה של ביטוח חיים למשכנתא, הבנק הוא המוטב.

לקריאה נוספת- בוררות

24 באפריל 2012

מחירי נדל"ן משתנים

נושאים: כללי, נדל"ן — admin @ 17:31

אחת הדילמות הקשות והחשובות בחיים היא האם לגור בדירה שכורה או האם לקנות דירה שתהיה רשומה על שמנו. אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזו כיוון שלמעשה עבור כל אדם מתאימה אופציה אחרת, והדבר הנכון לעשות הוא להתאים לכל אדם את הפתרון הנכון והמתאים עבורו. יש אנשים שכל חייהם רצו שתהיה להם דירה על שמם, מעוצבת בסגנון האדריכלות המועדף עליהם וזהו הדבר היחיד שיכול לתת להם הרגשת ביטחון, ולעומת זאת, יש אנשים שרואים בכך נטל כלכלי גדול, מיותר ולא כדאי מבחינה כלכלית. הרבה מאוד אנשים מעדיפים לשכור דירה, כך הם יודעים כי האחריות היחידה המוטלת על כתפם היא לשלם את שכר הדירה בכל חודש. בכל אופציה שתבחרו מדובר על הוצאה גדולה מידי חודש, ולכן שווה מאוד להשקיע בבחירת הדירה מחשבה וזמן.

ירושלים עיר הקודש

אם בחרתם לחיות בירושלים, בין אם אתם ילידי העיר, סטודנטים, או שתמיד היה בכם הרצון לגור בעיר המיוחדת הזו, הרי שיהיה עליכם למצוא פתרון מגורים הולם. אומנם, במידה ואתם סטודנטים, קיימת אופציה של מגורים במעונות מטעם אוניברסיטת ירושלים, אך לא תמיד עבור כל הסטודנטים זו יכולה להיות אופציה טובה ורצויה, ולכן גם סטודנטים רבים מתעניינים בתחום של דירות להשכרה בירושלים והסביבה. גם אנשים מבוגרים יותר ובעלי משפחות שוכרים פעמים רבות דירות בירושלים, בין אם מדובר על דירה לטווח ארוך ובין אם מדובר על דירה לטווח קצר. ירושלים, מעבר להיותה עיר הקודש ועיר הבירה של ישראל, היא גם עיר אשר מושכת אליה אנשים רבים, חלקם נשבים בקסמה וחלקם מעוניינים למצוא דירה בקרבת מקום העבודה שלהם. מסיבה זו, כאשר תתחילו לחפש פתרונות דיור בירושלים, תראו שיש הרבה מאוד ביקוש לדירות בעיר אך מנגד קיימות אופציות רבות באזורים שונים ויפים במיוחד.

מחיר שוק הנדל"ן בירושלים אינו קבוע ולעיתים עדיף בוררות כך שהבעיה תיפטר מהר.

כמו בכל עיר בעולם, גם ירושלים מושפעת מהרבה מאוד תהפוכות כאלה ואחרות אשר קורות בישראל ובעולם כולו, ותהפוכות אלו משפיעות כמובן על מחירי נדל"ן בעיר. אפשר לראות באופן ברור כיצד המצב הפוליטי של ישראל משפיע על שוק הנדל"ן בירושלים. בתקופות של שקט יחסי, אנחנו רואים בין הקונים הפוטנציאלים גם הרבה מאוד יהודים שמגיעים מכל קצוות תבל כדי להתעניין בנדל"ן בעיר, ולעומת זאת, בתקופות של מצב פוליטי ובטחוני קשה, ההתעניינות יורדת באופן ניכר. אם ברצונכם לקנות דירה, למכור, לשכור או להשכיר, הרי חשוב מאוד שתלמדו מעט על שוק הנדל"ן בירושלים ועל השינויים שהוא עובר, כיוון שככל שתדעו יותר, תוכלו לפעול בצורה הטובה ביותר.

פועל על וורדפרס