עורך דין, עורכי דין, הסכם ממון, תמ"א 38 , נדל"ן‬

15 במאי 2012

מי הם הגופים המוכרים פוליסת ביטוח משכנתא ?

נושאים: כללי, נדל"ן — admin @ 13:40

פוליסות ביטוח הינן מסמכי התקשרות בין חברת ביטוח לאדם או גוף מסוים אשר מטרתן היא להסדיר קבלת סכום כסף במקרים מסוימים בהתאם לסוג הביטוח .קיים מספר רב של סוגי פוליסות ביטוח. אחד מסוגי הפוליסות מתייחס לביטוח הלוואת משכנתא. הלוואת משכנתא הינה הלוואה ארוכת טווח אשר נלקחת בגין רכישת נכס כלשהוא. האדם אשר לוקח את הלוואת המשכנתא מעוניין לבטח את עצמו, כאשר אם יקרה מקרה חריג בו לא יוכל להחזיר את תשלומי המשכנתא, חברת הביטוח תשלם לבנק את יתרת ההלוואה.

האם חייבים לבטח את הלוואת המשכנתא ?

אחד התנאים לקבלת הלוואת משכנתא הינו רכישת פוליסת ביטוח משכנתא. הבנק אשר יעניק לכם את ההלוואה יחייב אתכם בביצוע הביטוח טרם הענקת סכום ההלוואה. מטרת הבנק היא קבלת גיבוי במידה ולא תוכלו לשלם את החזרי המשכנתא. ברוב המקרים יציע לכם הבנק לבצע את ביטוח המשכנתא באמצעותו ואף יציג זאת כמובן מאליו. חשוב לדעת כי קיימים גופים אחרים אשר מוכרים פוליסות ביטוח משכנתא, אך לבנק אין כל אינטרס להציג לכם חלופות אפשריות.

כיצד לבחור את ביטוח המשכנתא בעל התנאים הטובים ביותר ?

לפני חתימתכם על קבלת הלוואת המשכנתא בבנק, בקשו מהם הצעת מחיר לביטוח המשכנתא. הקפידו לקבל הצעת מחיר בכתב הכוללת את סעיפי הביטוח, מה הוא כולל ומה מחירו. וודאו כי הביטוח מתייחס לכל סוגי נדל"ן על מנת שבעתיד לא תפלו בין הכיסאות. כמו כן, במקרים רבים קיימים סייגים מסוימים הרשומים באותיות קטנות. הקפידו לקרוא את ההצעה כולה כיוון שסייגים אלו עלולים להיות הרי משמעות בעתיד. לאחר מכן חפשו באתרי האינטרנט השונים חברות ביטוח המציעות ביטוח משכנתא וצרו עימן קשר לקבלת הצעות מחיר. מומלץ לקבוע פגישות עם כל חברה כיוון שבפגישות קל יותר לבצע משא ומתן ולקבל הנחה משמעותית. לאחר קבלת כל הצעות המחיר השוו בין התנאים והעלויות וכך תוכלו לבחור את ביטוח המשכנתא הכדאי ביותר.

דברים נוספים אשר מומלץ לבדוק

כנאמר לעיל, הלוואת המשכנתא הינה ארוכת טווח ואין לדעת מה יקרה בעתיד. פגעי טבע הנראים לכם בלתי צפויים כיום עלולים להתרחש בעתיד, מלחמות עלולות לפרוץ ולגרום לנזקים במבנה ועוד. לכן, מעבר למחיר חשוב מאד להתייחס למקרים אותם מבטחת הפוליסה. כמו כן, חשוב לבחור בחברת ביטוח בעלת שם הידועה כחברה מסודרת ובעלת שירות טוב. מומלץ לשוחח עם חברים ובני משפחה על מנת לשמוע המלצות על חברות ביטוח המעניקות שירות טוב למבוטחיה.

אינדקס

24 באפריל 2012

מחירי נדל"ן משתנים

נושאים: כללי, נדל"ן — admin @ 17:31

אחת הדילמות הקשות והחשובות בחיים היא האם לגור בדירה שכורה או האם לקנות דירה שתהיה רשומה על שמנו. אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזו כיוון שלמעשה עבור כל אדם מתאימה אופציה אחרת, והדבר הנכון לעשות הוא להתאים לכל אדם את הפתרון הנכון והמתאים עבורו. יש אנשים שכל חייהם רצו שתהיה להם דירה על שמם, מעוצבת בסגנון האדריכלות המועדף עליהם וזהו הדבר היחיד שיכול לתת להם הרגשת ביטחון, ולעומת זאת, יש אנשים שרואים בכך נטל כלכלי גדול, מיותר ולא כדאי מבחינה כלכלית. הרבה מאוד אנשים מעדיפים לשכור דירה, כך הם יודעים כי האחריות היחידה המוטלת על כתפם היא לשלם את שכר הדירה בכל חודש. בכל אופציה שתבחרו מדובר על הוצאה גדולה מידי חודש, ולכן שווה מאוד להשקיע בבחירת הדירה מחשבה וזמן.

ירושלים עיר הקודש

אם בחרתם לחיות בירושלים, בין אם אתם ילידי העיר, סטודנטים, או שתמיד היה בכם הרצון לגור בעיר המיוחדת הזו, הרי שיהיה עליכם למצוא פתרון מגורים הולם. אומנם, במידה ואתם סטודנטים, קיימת אופציה של מגורים במעונות מטעם אוניברסיטת ירושלים, אך לא תמיד עבור כל הסטודנטים זו יכולה להיות אופציה טובה ורצויה, ולכן גם סטודנטים רבים מתעניינים בתחום של דירות להשכרה בירושלים והסביבה. גם אנשים מבוגרים יותר ובעלי משפחות שוכרים פעמים רבות דירות בירושלים, בין אם מדובר על דירה לטווח ארוך ובין אם מדובר על דירה לטווח קצר. ירושלים, מעבר להיותה עיר הקודש ועיר הבירה של ישראל, היא גם עיר אשר מושכת אליה אנשים רבים, חלקם נשבים בקסמה וחלקם מעוניינים למצוא דירה בקרבת מקום העבודה שלהם. מסיבה זו, כאשר תתחילו לחפש פתרונות דיור בירושלים, תראו שיש הרבה מאוד ביקוש לדירות בעיר אך מנגד קיימות אופציות רבות באזורים שונים ויפים במיוחד.

מחיר שוק הנדל"ן בירושלים אינו קבוע ולעיתים עדיף בוררות כך שהבעיה תיפטר מהר.

כמו בכל עיר בעולם, גם ירושלים מושפעת מהרבה מאוד תהפוכות כאלה ואחרות אשר קורות בישראל ובעולם כולו, ותהפוכות אלו משפיעות כמובן על מחירי נדל"ן בעיר. אפשר לראות באופן ברור כיצד המצב הפוליטי של ישראל משפיע על שוק הנדל"ן בירושלים. בתקופות של שקט יחסי, אנחנו רואים בין הקונים הפוטנציאלים גם הרבה מאוד יהודים שמגיעים מכל קצוות תבל כדי להתעניין בנדל"ן בעיר, ולעומת זאת, בתקופות של מצב פוליטי ובטחוני קשה, ההתעניינות יורדת באופן ניכר. אם ברצונכם לקנות דירה, למכור, לשכור או להשכיר, הרי חשוב מאוד שתלמדו מעט על שוק הנדל"ן בירושלים ועל השינויים שהוא עובר, כיוון שככל שתדעו יותר, תוכלו לפעול בצורה הטובה ביותר.

פועל על וורדפרס